ביטול פוליסת ביטוח רכב

כל אדם המחזיק ברכב חייב לרכוש פוליסת ביטוח לרכב. לרוב, וכפי שגם הומלץ כאן על ידי המומחים של מיקא, טרם רכישת הפוליסה, יש לבצע סקר שוק. אך מלבד תוכן הפוליסה והשוואת העלויות בין החברות השונות, כדאי לברר לא פחות מה קורה במקרה של ביטול הפוליסה באמצע תקופת ההתקשרות בנכם לבין החברה. מידע על החובות והזכויות שלכם בעת ביטול פוליסה, במאמר הבא.

סיבות בגינן ניתן לבטל פוליסת רכב

לבעל רכב יכולות להיות סיבות רבות ושונות לביטול פוליסת רכב, אך לא כולן מתקבלות באהדה על ידי חברות הביטוח. לדוגמא, הרצון של בעל הרכב למצוא פוליסה זולה יותר בחברה אחרת. יחד עם זאת, ישנן מספר סיבות לגיטימיות ומקובלות אשר מתקבלות על ידי חברת הביטוח ללא הליך ארוך וסבוך. לדוגמא, במקרים בהם הרכב המבוטח נגנב, הושבת או נמכר, בקשת הפסקת הפוליסה הינה לגיטימית ומקובלת ובעל הרכב יקבל החזר כספי של סך החודשים שנותרו בפוליסת ביטוח החובה (כלומר, בכל אחד מהמקרים הללו, אם עלות ביטוח החובה הינו 1200 ₪ לשנה, ונותרו 3 חודשים עד לתום התקופה ,ההחזר יעמוד על 300 שקלים). במקרה שרכשתם בנוסף גם ביטוח מקיף, לא משנה מהי סיבת ההתנתקות, תחויבו לשלם עשרה אחוזים מהסכום הנותר עד תום התקופה.

מציאת פוליסת ביטוח זולה יותר- סיבה לגיטימית?

לא!. גם אם מצאתם פוליסה טובה ומשתלמת יותר כלכלית, סיבה שלכל הדעות לגיטימית עבורכם, חברות הביטוח אינן רואות זאת בעין יפה ואף מקבילה זאת להפרת חוזה, כך שאם תחליטו לבטל בכל זאת את הפוליסה הנוכחית בחברתם, תיאלצו לשלם קנס כספי כפי שתקבע החברה.

לכן, הפעילו שיקול דעת. אם הקנס הכספי שתקבלו שווה ערך להפרש העלויות בין החברות, כנראה שלא כדאי לכם לעזוב כעת את חברת הביטוח הנוכחית שלכם, חכו לתום ההתקשרות ועברו לחברה החדשה.

מה עליי לעשות בכדי למנוע מצב כזה?

בכדי להימנע ממצב לא נעים זה, כל שעליכם לעשות הוא להעמיק בפוליסת הביטוח המוצעת לכם טרם רכשתם אותה. בנוסף, התעניינו ובררו מול נציגי החברה מהם המקרים בהם ניתן לבטל פוליסה, אם בכלל, ובאילו תנאים. יכול להיות שהתשובה לכך היא שתכריע את החלטתכם בבחירת החברה בו תרכשו את הביטוח.

כיצד מתנהל הליך ביטול פוליסת הרכב?

הליך ביטול הפוליסה מתחיל עם הגשת הבקשה על ידכם, 21 יום מראש. על חברות הביטוח להחזיר את כספכם רק לאחר 30 יום מיום ביטול הפוליסה, כלומר, סה"כ 51 ימים מיום הגשת הבקשה על ידכם.

ביטול פוליסת ביטוח על ידי חברות הביטוח

במקרה בו בעל הפוליסה לא עומד בתשלומי הפוליסה מכל סיבה שהיא, לחברת הביטוח הזכות לבטל את ההתקשרות ביניהם ואת פוליסת הביטוח. אך פעולה זו אינה מתבצעת ביום אחד. בכדי לבטל פוליסה קיימת של לקוח, חברות הביטוח מחויבות להתריע בפניו על החוב שהצטבר, לוודא עימו שאכן יודע על קיום החוב ולאפשר לו 20 ימים נוספים לתשלום החוב. במידה והחוב בכל זאת לא שולם, ניתן ללקוח תזכורת נוספת שאם לא ישלם את החוב תוך 14 יום, הפוליסה תבוטל לאלתר.

 

למידע נוסף וייעוץ מקצועי בתחום, אנו במיקא, נשמח לעמוד לרשותכם!

אוקטובר 1, 2014 3:56 pm |
קבל הצעה לביטוח
 אני מעוניין לקבל עדכונים למייל