house2

אנחנו במיקא סוכנות לביטוח מברכם אתכם לרגל קניית הבית אך יודעים כי זהו צעד גדול ומרגש המלווה בחששות רבים. לפני קבלת האישור למשכנתא עליכם להצטייד בביטוח דירה וביטוח חיים למשכנתא ואנו עומדים לרשותכם על מנת להתאים במדויק את הביטוח הנדרש עבורכם. ביטוח חיים למשכנתא מספק עבורכם הגנה חשובה ומקיפה למגוון מקרים ואירועים ומעניק לכם שקט נפשי.

מהו ביטוח משכנתא?

זהו תחום ביטוח מורחב הכולל על פי רוב שני מרכיבים עיקריים:

1. ביטוח חיים של לוקחי המשכנתא – הבנק הוא המוטב הבלעדי והבלתי חוזר לקבלת כספי ההלוואה שניתנה באמצעותו לרוכשי הדירה, ולכן על מנת להגן על עצמו מחייב הבנק במרכיב זה של הביטוח. כך במקרה של פטירה של אחד הלווים או כולם, התשלומים לבנק לא ייפסקו, ויעברו לידי חברת הביטוח. ביטוח משכנתא נועד גם להגן על הלווים עצמם, כך שאם אחד המפרנסים במשפחה נפטר, תשלום המשכנתא יתבצע על ידי הביטוח ולא יעבור ב״ירושה״ למשפחה. לרוב, ניתן להרחיב סעיף זה בביטוח שיאפשר כיסוי עבור מקרים של קשיים בהחזרת ההלוואה בשל נכות, אובדן כושר עבודה ועוד. בדומה לפוליסת ביטוח חיים רגילה, גם הפרמיה על ביטוח חיים למשכנתא תלויה בגורמים כגון: בריאות הלווה, הרגלי חייו של המבוטח (עישון, שתייה, עבודה בסיכון וכו׳) ומשתנים אישיים נוספים.

2. ביטוח המבנה/נכס הנרכש – המשתנה השני במשוואה הוא הנכס, כלומר, המבנה. פגיעה בנכס עלולה להוביל להוצאות כספיות גבוהות, לכן קיים מרכיב ביטוח מבנה למשכנתא הנועד למקרים בהם נוצרה פגיעה כלשהי בנכס הן כתוצאה מנזקים שונים (אסונות טבע, שריפה, מזג אוויר וכו׳) והן כתוצאה מפגיעה בתשתית המבנה (צנרת, מים וכו׳) אשר מחייבת פינוי של המבנה ומעבר לשכירות. חשוב לזכור שמרכיב זה של הביטוח אינו תלוי בגובה המשכנתא שנלקחה אלא בערך הבית לבנייה הנקרא – ״ערך כינון״, אשר אינו תלוי במחיר הדירה כלל אלא בסכומים הנדרשו לבנייה. לרוב, לא יכלול ביטוח הגנה על הרכוש בתוך הבית (ביטוח תכולה). כמו כן יש לזכור כי ביטוח זה יעביר פיצוי לבנק לפני שיעביר אותו למבוטח שכן נועד הביטוח להגן על בראש ובראשונה עח החזר ההלוואה.

מדוע חשוב לרכוש פוליסת ביטוח

החלטתם לרכוש דירה? על מנת לרכוש את הבית סביר להניח שתזדקקו להלוואה מהבנק – משכנתא.
משכנתא היא הלוואה הנושאת ריבית הנלקחת מהבנק ובשונה מהלוואה רגילה המשכנתא נושאת בחובה את אפשרות שיעבוד הנכס לטובת הבנק במידה והלוקח אותה לא יעמוד בתשלומים הנלווים להחזר. המשכנתא נלקחת בד"כ על סכומים גדולים מאד והתשלומים או ההחזר בה נפרס לאורך שנים ארוכות. אין ספק שעובדה זו מוסיפה דאגה לא קטנה הרובצת על זוגות צעירים ומשפחות. ללא ספק, זוהי אחת ההתחייבויות הגדולות לישראלי הממוצע אשר כמעט כל זוג בין אם צעיר או מבוגר מכיר.

אתה כלקוח מחפש את אותו הגורם שיסיר את העול ממך, את הפחד שלא תוכל לעמוד בתשלומים והנכס יועמד לרשות הנושים. על מנת לעשות זאת, הדבר הנכון ביותר מבחינתך הוא לדאוג, שבכל מקרה במידה והדברים לא יהיו בשליטתך, לא תפגע ההשקעה הגדולה שלקחת על עצמך . לשם כך, אתה צריך ביטוח משכנתא איכותי.

ביטוח משכנתא הוא בדיוק הפתרון עבורכם, מכיוון שהוא מסיר מכם כל דאגה הקשורה למשכנתא – הביטוח מעביר את העול במשכנתא אלינו, חברת הביטוח שלך.

כיסוי ביטוחי רחב

ניתן לרכוש ביטוח חיים למשכנתא בסיסי אך חשוב לדעת כי ביטוח זה אינו מספק מענה לפירעון המשכנתא במקרה של נכות לצמיתות הגורמת לאובדן כושר עבודה. לכן, אנחנו במיקא סוכנות לביטוח נדאג להתאים באופן מושלם ומקיף ביטוח חיים למשכנתא המספק מענה רחב ומקיף למגוון אירועים. עליכם לזכור כי משכנתא לוקחים לשנים ארוכות ולכן חשוב להנות משקט נפשי ומכיסוי רחב ככל הניתן. כך, מסירים את הפחד והחשש הכבד שמא לא תוכלו לפרוע את המשכנתא וכי הנכס יועבר לרשות הנושים, בראשם הבנק למשכנתאות.

מדוע לרכוש ביטוח חיים למשכנתא?

ביטוח חיים למשכנתא הוא מרכיב בלתי נפרד הנדרש לאישור המשכנתא. אם עבר נהגו הישראלים לרכוש ביטוח משכנתא דרך הבנק כיום מומלץ לרכוש את הביטוח דרך מיקא סוכנות לביטוח ולהנות מביטוח מקיף ומחיסכון בעלויות. גם אם רכשתם את הביטוח דרך הבנק נשמח לסייע בהעברת הביטוח אלינו וכך תוכלו להנות מחיסכון במשכנתא של עד 15,000 ₪. אנו מציעים מגוון הרחבות כגון הרחבה למקרה של אבטלה שלא מרצון וכך תוכלו לקבל עד 12 תשלומי החזר המשכנתא בתקופה הקשה בה איבדתם את מקור ההכנסה. בנוסף, אנו מציעים הרחבה למחלות לב וסרטן וכך חברת הביטוח תשלם את יתרת המשכנתא לבנק ואתם זוכים לשקט נפשי ולהקלה פיננסית.

 

מהן האפשרויות למבוטח

 • ביטוח דרך הבנק המלווה – אחד הפתרונות המוצעים ללוקחים משכנתא הוא לדרוש ביטוח משכנתא דרך הבנק המלווה כך, אגב, חייב החוק עד להנהגת הרפורמה החדשה לפני מספר שנים. הבעיה אם כך היא שביטוח שנעשה באמצעות הבנק מייקר את הפרמיה של ההלוואה באחוזים רבים. עד לכניסת הרפורמה בחוק היה נהוג על ידי הבנק לקבוע תעריף זהה לכל הלווים ללא תלות בגילאים, תעריף אשר התאים במקרים רבים לצרכי הבנק ולא לצרכי הלקוח.
 • ביטוח בחברת ביטוח – ביטוח נכון יכול לחסוך לך כסף רב מאד לאורך שנות החזרת ההלוואה לבנק. בימינו, ניתן לבחור בין הבנק לבין חברת ביטוח עצמאית שתארגן לכם פוליסת ביטוח משכנתא מעולה, בתנאים אישיים ומחיר הגיוני המתאים רק לכם, בהתאם למשכורותיכם וכן בהתאם לשווי תכולת הבית. פוליסת ביטוח אינה דבר גנרי והיא צריכה להיות מותאמת לקהל היעד.

מדוע כדאי לבטח אצלנו במיקא?

מיקא סוכנות לביטוח מסייעת ללקוחותיה לרכוש ביטוח חיים למשכנתא בהתאמה מושלמת למאפיינים האישיים. אנו דואגים לייעץ ולסייע לכל מבוטח לרכוש ביטוח מקיף ורחב המעניק לו הגנה מושלמת ושקט נפשי. לאחר אפיון הלקוח ובהתאמה למשכנתא נדאג לפנות לחברות הביטוח המובילות הפועלות בענף ונרכוש עבור הלקוח את הביטוח הרחב והמותאם למאפייניו במחיר המשתלם ביותר. אנו מציעים מענה מהיר ושירות מקצועי המלווה ביחס אישי, שירות המאפיין את מיקא סוכנות לביטוח לכל אורך דרכה.

אלו רק חלק מהיתרונות שמחכים לכם אצלנו:

 • מגוון חבילות ואפשרויות – אצלנו תמצא ביטוח משכנתא איכותי מאד המכיל בתוכו חבילה מצוינת של אפשרויות, איכותית בהרבה ממה שהבנק מציע בחבילות הביטוח שלו.
 • חיסכון כלכלי – התשלום של הביטוח כולל גם את ביטוח החיים וגם את ביטוח הדירה בתשלום אחד הנמוך בצורה משמעותית ביותר מההצעה או מהתשלום שהבנק יגבה עבור אותו שירות בדיוק. כלומר, אתם יכולים לחסוך במיקא, וזאת לפי הבדיקות שערכנו עבורכם, עד 15,000 ₪ חיסכון בהחזר המשכנתא שלכם לבנק.
 • העברת הביטוח בקלות וללא עלות – במידה ויש לכם כבר פוליסות ביטוח משכנתא במקומות אחרים, לרבות בנקים, אתם יכולים להעביר אותם אלינו, על חשבוננו ובמסגרת העבודה שלנו. אנו נטרח עבורכם, נטפל בנושא במשנה זהירות ונעביר את הפוליסה אלינו בצורה מסודרת כך שגם אתם כרבים מלקוחותינו המרוצים תיהנו מפוליסת ביטוח המשכנתא האיכותית והמובילה בישראל, כל נושא העברת הביטוח עובר דרך בדיקה מדוקדקת של זכויותיכם על מנת שלא תשלמו ביטוח כפול או תשלום הנובע מטעויות משפטיות בניסוח החוזה. (כפי שקורה לעיתים במקומות אחרים) בכל מקרה ובכל אופן, כפי שתיווכחו אתם יוצאים נשכרים.
 • פוליסות משלימות – אצלנו במיקא תוכלו להוסיף פוליסות משלימות ולשפר את תנאי הביטוח שלכם, כך למשל תוכלו להוסיך לביטוח המשכנתא ביטוח תכולה ולהגן על רכושכם ותכולת המבנה.
 • שירות ללא תחרות – במיקא תזכו לשירות אדיב, מהיר ומקצועי בכל פנייה ובכל נושא.
 • יחס אישי – היתרון החשוב מכל הוא היחס האישי של מיקא – גם בזה אין לנו מתחרים.

– יש לציין כי ביטוח החיים הכלול בביטוח המשכנתא אינו מהווה תחליף לביטוח חיים רגיל!

 

שאלות נפוצות בנושא

המומחים של מיקא עונים לשאלות הנפוצות ביותר של הגולשים. יש לכם שאלה חשובה ולא מצאתם תשובה? פנו אלינו ונעזור בשמחה.

 • כיצד נקבע עלות ביטוח המשכנתא?

עלות הביטוח מורכב משקלול מספר פרמטרים: סכום ההלוואה שנלקחה, מספר חודשי ההלוואה, ריבית ויתרת ההלוואה. בנוסף ישנם שני מסלולי ביטוח לבחירה- האחד הינו ביטוח בפרמיה משתנה, כלומר הפרימה משתנה בהתאם לגילו של המבוטח ובהתאם לגובה ההלוואה, בכל שנה. ואילו המסלול השני הינו ביטוח בפרמיה קבועה שאינה משתנה כלל מלבד שינויים קלים הצמודים למדד.

 • ביטוח המשכנתא מבטח גם את תכולת הבית?

לא. ביטוח המשכנתא מבטח רק את המבנה המדובר ולא את תכולתו. כלומר, במקרה של גניבה או הרס לחפצי הבית לא תקבלו החזר או עזרה כספית מחברת הביטוח או הבנק. עם זאת, לרוב בחברות הביטוח בה תבטחו את הבית תוכלו להוסיף לפוליסת הביטוח סעיף המבטח את תכולת הבית תמורת תוספת כספית.

 • האם ניתן לרכוש פוליסת ביטוח חדשה בחברת ביטוח במקום אחת קיימת בבנק?

באם מצאתם פוליסת ביטוח זולה יותר או טובה יותר עבורכם בחברת ביטוח, תוכלו בכל עת וללא עמלה לבטל את הפוליסה הקיימת בבנק אך בתנאי שרכשתם את הפוליסה החדשה טרם ביטלתם את הישנה, כלומר, הבנק יבקש לראות פוליסה חדשה לפני שיבטל את שלו.

 • האם ישנה מגבלת גיל לדורש ביטוח משכנתא?

מגבלת גילו של רוכש המשכנתא משתנה בהתאם לדרישות חברות הביטוח או הבנקים השונים.

 • כיצד למצוא את פוליסת הביטוח המתאימה ביותר עבורי?

תנאי פוליסת הביטוח בבנקים פחות גמישים ופחות מתחשבים בנתונים האישיים שלכם. לעומת זאת, דרך חברות הביטוח תוכלו לדרוש התאמה לבקשתכם, כאשר עליכם לשים לב שכיסיתם את הסעיפים הרלוונטיים עבורכם ושההחזר החודשי מתאים לכם.

רכישת ביטוח משכנתא אינו דבר פשוט שדורש תשומת לב רבה, לשם כך כדאי שתפנו למקצוענים ביותר- מיקא, כאן בשבילכם!