3

נניח לרגע בצד את חובת רכישת ביטוח המשכנתא, ביטוח זה הינו חשוב והכרחי ביותר לכל בעלי מבנה, גם למי שלא לווה כספי משכנתא כלל. הביטוח מגן גם על בעלי המבנה וגם על המבנה עצמו בעת אירוע חריג ולא צפוי, עובדה שתחסוך לכם כסף רב בשעת הצורך.

כל משכנתא שנלקחת על ידי בעלי נכס, מחויבת גם בלקיחת ביטוח משכנתא. הפוליסה מורכבת מביטוח חיים וביטוח מבנה, שמכסים סיטואציות רבות שעלולות לקרות לכולנו במשך השנים. הזמנת הביטוח היא תהליך בפני עצמו, אך השאלה היא מה קורה כאשר צריך לממש את הביטוח? את זה רבים לא יודעים.

ביטוח משכנתא מגן על הבנק – וגם עליך

לקחת הלוואה כדי לעמוד בתשלום הסכום הענק של הדירה החדשה. הגורם שנתן לך את ההלוואה, רוצה להיות בטוח שהכסף יוחזר לו בכל מקרה ולכן קיים סעיף של ביטוח חיים בביטוח המשכנתא. כך יודע הבנק שגם במקרה פטירה של אחד הלווים, יש מקור שיבטיח כי כל הכספים יוחזרו. אבל, ביטוח החיים הכלול בא גם לטובתך. כשאתה יודע שקיים אותו מקור שיכסה את התשלום במלואו, אתה יודע כי משפחתך תוכל להתמודד עם תשלום המשכנתא גם במקרה של אסון. ביטוח משכנתא דואג גם לעתיד שלך ושל משפחתך.

מדוע אי אפשר לוותר על ביטוח משכנתא?

פשוט משום שמדובר בסכומים גדולים. כמי שרכשו דירה בעבר או עומדים לרכוש אחת, אתם בוודאי מבינים באילו סכומים מדובר. ובסכומים כאלו, ההלוואות יכולות גם הן להגיע לגבהים בלתי רגילים. אנשים וגופים המתעסקים עם סכומים כאלו, רוצים לקבל כל הבטחה אפשרית לכך שהכסף שלהם לא ילך לאיבוד. קחו לדוגמא מקרה בו זוג צעיר החליט לקחת הלוואה מאחד הבנקים ולאחר כמה שנים אחד מבני הזוג נפטר. אם הם היו לוקחים את המשכנתא ללא ביטוח, בן הזוג יצטרך להתמודד לא רק עם אובדן אהובו, אלא גם עם העובדה שעליו להתמודד לבד עם תשלומים לא קלים שעליו להחזיר לבנק. וזה משהו שעלולים לא לצאת ממנו לעולם.

אסור לשכוח גם את חשיבותו של ביטוח המבנה

ביטוח משכנתא לא כולל רק ביטוח חיים, אלא גם ביטוח מבנה. החלק הזה של הביטוח מדבר בעיקר אליכם, הלווים, משום שהוא מכסה אירועים שבהם נגרם נזק לנכס (למעט בפעולות איבה או מלחמות). זה יכול להיות נזק לתשתית או קריסה של קיר למשל- במקרים כאלו, יש לנו ביטוח מבנה. לבנק עצמו ביטוח המבנה חשוב גם כן, משום שיש לו אינטרס לא קטן בשמירה על שלמותו של המבנה: במקרה והלווים אינם יכולים לשלם את המשכנתא, הבנק רשאי להעביר את הדירה לבעלותו ולמעשה למכור אותה, כדי לקבל בחזרה את הכסף שהלווה. לכן, גם לבנק חשוב מאוד שהדירה תישאר במצב טוב.

חשוב גם למי שלא הלווה כסף מהבנק

רבים טועים לחשוב שעצם העובדה שאינם צריכים להיעזר בהלוואה כדי לעמוד בתשלום הדירה – אם זה בזכות כסף רב, בתמיכת המשפחה או בדרכים אחרות – הם לא זקוקים לפוליסת ביטוח משכנתא. כי אם אין משכנתא, בשביל מה לבטח אותה? וחבל. נסו לרגע לצאת מתוך המשוואה הזו ולהבין שהביטוח הוא מעבר לכיסוי ההלוואה עצמה: כפי שציינו, פוליסה כזו כוללת גם ביטוח חיים וגם ביטוח מבנה, שתי פוליסות חשובות ומועילות ביותר לכל מי שיש בידיו נכס נדל"ן. הרי זהו הנכס היקר ביותר בחייכם כנראה, אז מדוע לא לבטח אותו בכל מצב?

תהליך מימוש ביטוח המשכנתא

בתחום הביטוח, המילה מימוש היא אחת הידועות והנפוצות ביותר ורלוונטית לכל סוג של פוליסה. ביטוח באופן כללי מיועד לכסות ולסייע לנו כלכלית במקרים מסוימים. כאשר אותם מקרים המוזכרים בפוליסה שרכשתם אכן קורים- זהו זמן המימוש, הרגע בו יש לכם צורך בביטוח כדי לכסות או לפצות על נזק כלשהו.

ואילו מקרים כלולים בפוליסת ביטוח משכנתא?

למעשה, כל דבר שקשור לדירה ולמימון התשלום שלה, קשור אל ביטוח משכנתא. זה יכול להיות, מצד אחד, הקושי של בעלי הנכס להחזיר במלואה את ההלוואה שלקחו מהבנק או מצד שני הצורך לשלם נזקים למבנה הדירה.

למה נועד ביטוח החיים בפוליסת ביטוח המשכנתא?

סעיף ביטוח החיים בפוליסת המשכנתא, נועד להגן על בעליו למקרה בו אחד מבעלי הנכס והמשכנתא, נפטר. כיוון שסכומי הלוואת המשכנתא הינם עצומים, ההחזר החודשי הופך למרכזי בשגרת חייו של בני הזוג, לכן אם אחד מבני הזוג נפטר, ייאלץ בן הזוג השני לעמוד בשאר תשלומי המשכנתא. בכדי למנוע מצב של קריסה כלכלית ונטל לבן הזוג הנותר בחיים, סעיף ביטוח החיים ימומש וכל הכסף ששולם מידי חודש לביטוח עד לרגע זה יועבר לכיסוי הלוואת המשכנתא.

 

בעת רכישת ביטוח , פונים אל המומחים של מיקא!

אוקטובר 1, 2014 4:35 pm |
קבל הצעה לביטוח
 אני מעוניין לקבל עדכונים למייל