ביטוח רכבי השכרה וליסינג

לעיתים אנו נדרשים לשכור רכב באמצעות חברת ליסינג או חברות השכרה, וכיוון שלרוב מדובר בתקופות קצרות, אנו פחות מתייחסים לפרטי פוליסת ביטוח הרכב. בכדי להימנע ממצבים לא נעימים בה חשבתם שאתם מבוטחים אך בפועל לא, מומלץ שתוודאו מהם הסעיפים המרכיבים את הפוליסה והאם הינכם מסכימים לכך. כמה דקות נוספות של תשומת לב יכולות לחסוך לכם כסף רב. על מנת שתוכלו לעשות זאת בקלות, ריכזנו עבורכם מידע שימושי ויעיל בנושא.

בדקו איזה ביטוח מציעה חברת הליסינג

בחברות הליסינג ניתן למצוא שתי שיטות ליסינג מרכזיות:

  • ליסינג מימוני – על פי שיטה זו, כלל הביטוחים והאחזקה השוטפת של הרכב הם באחריותו של הנהג הקונה ועל כן יוכל לרכוש ביטוח רכב בדיוק כמו ברכב פרטי.
  • ליסינג תפעולי – על פי שיטה זו, כלל ביטוחי הרכב, הן חובה והן מקיף, יתקבלו מידי החברה המשכירה. בשיטה זו, לרוב הביטוח יכלול גם ביטוח צד ג'.

כפי שניתן לראות, כל שיטה כוללת סעיפי ביטוח שונים ועל כן כדאי לבחון תחילה איזה ביטוח מציעה חברת הליסינג בה בחרתם.

ביטוח רכב בליסינג פרטי

בשנים האחרונות תופעת הליסינג הפרטי, תופסת תאוצה בקרב הציבור. על פי שיטה זו, חברות הליסינג מתאימות לכל לקוח באופן פרטי רכב ובהתאם לכך פוליסת ביטוח. בשל כך, אין פוליסה אחת גורפת, אלא משתנה בהתאם למצב הנוכחי, לאור המצב הנ"ל, אם תכננתם לרכוש רכב בשיטת ליסינג פרטי כדאי שתבדקו היטב את סעיפי הפוליסה שקיבלתם.

מה מכסה ביטוח רכב ליסינג במידה ומתרחשת תאונה?

כאמור, ברכבי ליסינג ישנן שתי שיטות רכישה שונות ועל כן, במקרה של תאונה, כיסוי הביטוח משתנה בהתאם לשיטה הנבחרת. לדוגמא, בליסינג תפעולי לא תדרשו לטפל בדבר בעקבות התאונה ואף תקבלו רכב חילופי וזאת לעומת הליסינג המימוני בו תדרשו לטפל בכל פרטי התאונה והשלכותיה.

האם לכל רכב ששוכרים בחברת השכרה יש פוליסת ביטוח?

לא. מחירו של רכב השכרה לעיתים אינו כולל את מחיר ביטוח הרכב, וחברות השכרה רבות אינן טורחות להזכיר זאת במעמד העסקה אלא רק לקראת חיוב העסקה, כך שלא נותר לכם אלא לשלם. בכדי למנוע מצב שתוציא כספים נוספים שלא תכננתם, וודאו מראש עם חברת ההשכרה, אם המחיר שהוצע לכם כולל גם פוליסת ביטוח. במידה ולא, אל דאגה, תמיד תוכלו לרכוש אחת בעצמכם, במחיר המתאים לכם.

האם ישנו הבדל בין מחיר ביטוח רכב בחברת השכרה לביטוח רגיל?

כן. מחירו של ביטוח הרכב בהשכרה הינו יקר יותר מביטוח רגיל שתרכשו בעצמכם באופן פרטי. הסיבה לכך נעוצה בכך שחברות הביטוח מאמינות כי הנהג השוכר יתנהג לרכב בצורה פחות ראויה וטובה כיון שאינו בבעלותו הפרטית, ולכן, מטבע הדברים, עלולים להתרחש יותר תאונות או תקלות ומחיר הביטוח עולה בהתאם.

כיצד מתנהלים בזמן תאונה עם ביטוח רכב מחברת השכרה?

משכיר הרכב, הנהג, הוא שדואג לכלל הפרטים הנדרשים בעקבות תאונת דרכים, כאילו היה זה רכבו הפרטי. במידה ומתעורר צורך, חברת ההשכרה תמסור את פרטי ההתקשרות בין השניים לגורמים הרלוונטיים.

 

שימו לב!

בכל פוליסת ביטוח, בין אם מדובר בפוליסה לרכב מחברת השכרה או חברת ליסינג, ישנו סעיף העוסק ב"השתתפות עצמית" של השוכר במקרים מסוימים כדוגמת תאונה או נזק. קראו סעיף זה ביסודיות ובדקו מה הוא כולל ומה לא.

בכדי שתהיה בטוחים שבחרתם נכונה, פנו אל סוכני הביטוח שלנו במיקא ותקבלו ייעוץ והדרכה מקצועיים!

ינואר 1, 2016 4:37 pm |
קבל הצעה לביטוח
 אני מעוניין לקבל עדכונים למייל