car1

אם רכבך מהווה את אחת ההשקעות המשמעותיות שלך, והנו חלק אינטגראלי וחיוני מחיי היומיום, חשוב שיהיה לך ביטוח מקיף, שיכסה פגיעות בעקבות תאונות או גניבות. חשוב להבהיר, כי ביטוח החובה, שהנו חיוני והכרחי, מכסה רק פגיעות בגוף, ואילו ביטוח צד ג' מגן על רכביהם של אחרים שעלולים להיפגע מתאונה בה אתה מעורב. רק ביטוח מקיף יכול להעניק לך את הביטחון שבהגנה על ערכו הכלכלי של רכבך. סוכנות מיקא עורכת עבורך סקר שוק מקיף ומוודאת שתקבל את המחיר המשתלם ביותר לביטוח המקיף, בכיסוי המקסימלי.

מדוע כדאי לרכוש ביטוח מקיף בסוכנות מיקא?

קיימים פערים עצומים במחירי ביטוח הרכב המקיף בין החברות השונות, שמגיעים עד ל 130%! לנו במיקא סוכנות יש ניסיון של למעלה מ 20 שנה בתחום, היכרות מעמיקה עם כל חברות הביטוח המובילות וכוח מיקוח רב יותר משל הצרכן הבודד. אנו נייצג אותך מול חברות הביטוח כדי להעניק לך את המחיר המשתלם ביותר והתנאים המיטביים בפוליסה המושלמת עבורך.

מהו ביטוח מקיף?

ביטוח מקיף, כשמו כן הוא: מספק את ההגנה המקיפה ביותר, שומר על ערכו הכספי של רכבך, ומכסה אותך במקרים של תאונה, גניבה או שריפה. בנוסף לכך, כולל הביטוח המקיף גם כיסוי לצד ג', הווה אומר הגנה מפני תביעות של נהגים אחרים, בקרות תאונה בה היית מעורב, בגין נזקי רכוש. חשוב להדגיש, כי ביטוח החובה מגן אך ורק מפני נזקים בגוף ובנפש, ואינו מכסה נזקי רכוש, ואילו ביטוח צד ג' מעניק מימון רק לפגיעות ברכביהם של אחרים. רק ביטוח מקיף מפצה אותך במקרה של נזק, אובדן מוחלט ("טוטאל לוס") או גניבה של הרכב שברשותך. הפוליסות מבוססות על תקן שקבע המפקח על הביטוח, ממנו חברות הביטוח לא יכולות לגרוע, אך עליו הן רשאיות להוסיף. לכיסויים הבסיסיים האלו ניתן להוסיף גם מימון שירותי גרירה, החלפת שמשות שנשברו, רכישת רדיו חדש ושווה ערך למכשיר שנגנב, שימוש ברכב חלופי בעת הצורך וכן הגנה משפטית. מחירו של  הביטוח המקיף יושפע מההטבות שתבחרו להוסיף, וגם מגורמים נוספים כמו: סוג הרכב ושוויו, גיל הנהגים ומעורבותם בתאונות דרכים או תביעות קודמות.

בחירת פוליסה בהתאמה אישית

בבחירה של פוליסת ביטוח מקיף, יש משמעות רבה להתאמה האישית לצרכיך. כאמור, ישנם סעיפים שונים ומגוונים אותם ניתן להוסיף לפוליסה הבסיסית, כשחלקם עשויים להיות רלוונטיים עבורך, ועל אחרים תרצה לוותר, כדי להוזיל את העלות. במסגרת סקר השוק המקיף שסוכנות מיקא עורכים עבורך, נדאג להשוות את הסעיפים וההטבות המוצעות בפוליסות השונות, ולייעץ לך, מתוקף הניסיון שלנו, המצטבר כבר למעלה מ 20 שנה, לגבי התאמתה של הפוליסה המיטבית עבורך.

טיפים חשובים לפני רכישת ביטוח מקיף

לאור התחרות הרבה והפערים האדירים בין התנאים והמחירים המוצעים בפוליסות השונות, חשוב ללמוד היטב את הנושא לפני רכישת ביטוח מקיף. להלן מספר טיפים מועילים:

  • חשוב להצהיר באופן מלא וישר על מקרים קודמים של תביעות ותאונות בהן הייתם מעורבים, שאם לא כן חברת הביטוח עלולה לסרב לשלם לכם פיצוי בעת הצורך.
  • האם יש ברכבכם טלוויזיה, רדיו משוכלל או ציוד יקר ערך אחר? תוכלו לשקול להוסיף סעיף ייעודי שיבטח גם אותם.
  •  מומלץ לרכוש פוליסה הכוללת סעיף  של ביטול דמי כינון, המשולמים למבטח במקרה של מימוש בעקבות תאונה, כדי להחזיר את סכום הביטוח קדמותו. סעיף זה מבטל את הצורך לשלם דמי כינון במקרה של נזק חלקי.

שאלות ותשובות נפוצות

כמה עולה ביטוח מקיף?

עלות ביטוח מקיף מושפעת משוויו של הרכב, גילם של הנהגים המבוטחים,  ומעורבותם בתאונות קודמות. ככלל, ניתן לאמוד את עלותו בטווח של בין 150 ל- 400 ₪ לחודש .

מהם סעיפי הכיסוי שניתן להוסיף לפוליסה?

ניתן להוסיף כיסוי להחלפת שמשות, גניבת רדיו או ארנק, שירותי גרירה, הגנה משפטית בעקבות תאונה, רכב חלופי ועוד.

מהי ההגדרה של אובדן מוחלט ("טוטאל לוס") של הרכב בכל הנוגע לביטוח המקיף?

תנאי הפוליסה הבסיסית שנקבעו על ידי המפקח על הביטוח מחייבים את המבטח לפצות את בעל הרכב בסכום הזהה למחירו בשוק במקרה של "טוטאל לוס", בו עלות התיקון גבוהה מ 60% מערכו.