car5

ביטוח חובה לרכב, כשמו כן הוא: כלול כחלק מחובותיו של כל נהג בכל רכב בישראל. ואכן, ביטוח החובה חיוני וחשוב, ומכסה  את הנזקים ברכוש ובנפש במקרה של תאונת דרכים. הסטטיסטיקה מלמדת, לצערנו, כי עקב העלייה המתמדת במספר כלי הרכב על הכבישים, מקרי תאונות הדרכים הולכים ומתרבים עם הזמן. סוכנות מיקא עורכת עבורך סקר שוק כדי להבטיח שתקבל את המחיר המשתלם ביותר לביטוח החובה. זאת ועוד: אצלנו תוכל להיות בטוח שאתה מקבל את השירות הטוב ביותר, הכולל טיפול מהיר ויעיל בתביעתך בזמן אמת.

מדוע כדאי לרכוש ביטוח בסוכנות מיקא?

סוכנות מיקא מייצגת אותך בפני חברות הביטוח ואחראית על כך שתקבל את הפוליסה הטובה ביותר עבורך. אנו נאמנים רק ללקוחות שלנו, ואין לנו העדפה לחברת ביטוח זו או אחרת, מלבד לאטרקטיבית ביותר. בנוסף לכך, כסוכנות, לנו יש יותר כוח מיקוח מול חברת הביטוח, שמתורגם להטבות רבות יותר עבורך. לבסוף, אנו נעמוד מאחוריך בעת הצורך, כך שתקבל הטיפול והפיצוי הראויים המגיעים לך, ללא המתנה, במהירות וביעילות.

מהו ביטוח חובה?

ביטוח חובה מגן על הנהג, הנוסעים ונפגעים נוספים, שלא ישבו ברכב מפני פגיעות ופציעות בעת תאונה, ומקנה פיצוי כספי וכיסוי של טיפולים רפואיים כתוצאה מכך. יש להדגיש, כי חובת רכישת הביטוח חלה מרגע שהרכב עובר לרשותכם, גם כאשר לא נוהגים בו, ולא רצוי לקחת סיכונים מיותרים. חשוב גם לציין, כי פוליסת ביטוח חובה מכסה נזקי גוף בלבד, ולא נוגעת לנזקים ברכוש. עם זאת, לפוליסת ביטוח חובה כיסוי רחב בהקשר לסוגי טיפולים רפואיים, גופניים ונפשיים, ולמימון תהליכים שיקומיים ואחרים, שנדרשים בתהליך ההחלמה מהתאונה. זאת, הן כאשר מדובר בפגיעה ישירה כתוצאה מתאונה בה רכבך היה מעורב, והן במקרה של נזק עקיף. כמו כן, תאונת דרכים לא תלויה בקיומה של תנועת רכבך, וביטוח החובה יכסה גם פגיעה שהתרחשה בעת שהרכב עמד או חנה. חשוב לדעת כי למרות שטווח המחירים של ביטוח החובה בין החברות השונות אינו רחב, ישנה חלוקה שונה של מרכיבי העלות, שלא תמיד שקופה וברורה למבוטח. אנו בסוכנות מיקא דואגים לאינטרסים שלכם, ומוודאים שתקבלו את התמורה המקסימלית לכספכם, ואת הפוליסה במחיר המשתלם ביותר.

בחירת פוליסה בהתאמה אישית

למרות שביטוחי הרכב לכאורה אחידים בכיסוי שהם מציעים, ישנה חלוקה שונה של העלות המשולמת שלא תמיד מוצגת באופן נהיר וברור למבוטח, על ידי חברות הביטוח. כמו כן, עדכון והתאמה של היבטים שונים בפרטיכם האישיים ובעברכם כנהגים יכולים להוזיל לכם את עלויות הביטוח! אנו בסוכנות מיקא מכירים את חברות הביטוח השונות ואת הפוליסות המוצעות, ויכולים לייעץ לכם כך בבחירה שתיתן תמורה מלאה לכספכם. אל תעמדו מול חברות הביטוח לבדכם! תנו למומחים שלנו לייצג אתכם מול חברות הביטוח, ולהגדיל את כוח המיקוח שלכם.

טיפים חשובים לפני רכישת ביטוח חובה

אמנם רכישת ביטוח החובה היא הכרחית מבחינה חוקית, אך הפעלת שיקול דעת והרחבת הידע שלכם, עשויים בכל זאת לחסוך לכם בעלותו ולייעל את השירות שתקבלו. להלן מספר טיפים שעשויים לסייע לכם בתהליך רכישת הפוליסה:

  • נהיגה על רכב ללא ביטוח חובה כמו גם בלי רישיון נהיגה בתוקף מהווה עבירה על החוק. הימנעו מסיכונים מיותרים ורכשו ביטוח חובה מיד עם העברת הבעלות על הרכב.
  • אל תשלמו יותר מכפי שצריך! וודאו שפרטיכם האישיים כמו גיל, סוג הרכב וותק הרישיון, מעודכנים, בכל פעם שהביטוח מתחדש ובעת החלפת רכב, על מנת להימנע משתלום מיותר.
  • ניתן לבטח את מי שמשתמש ברכב באופן יומיומי, במקום לרכוש ביטוח המכסה כל נהג, על מנת להוזיל את העלויות.

שאלות ותשובות נפוצות

כמה עולה ביטוח חובה?

מחיר ביטוח החובה מושפעת ממשתנים כמו גיל, וותק בנהיגה וסוג הרכב, ונעה בטווח שבין 1,200-3,600 ₪ לשנה עבור רכב פרטי, בין 3,000-3,500 ₪ לשנה עבור קטנוע במשקל של עד 250 סמ"ק, ו- בין 4,500-6,500 ₪ לשנה עבור אופנוע מעל 500 סמ"ק.

מה קורה אם אני מבטל את הביטוח לפני תום תקופת הכיסוי?

במצב זה תוכל לקבל החזר על פי תקופת הזמן שבוטלה.

מהי ההנחה הצפויה בביטוחי החובה בעקבות החקיקה בנושא?

ההנחה בביטוח החובה החל משנת 2016 הנה בשיעור של 18%, בשנת 2017 – 17% ובשנת 2018 – 5%. מבחינה כספית, מדובר בהנחה של 500 ₪ בממוצע לכל ביטוח שנרכש.