insurance

אם אתם בעלי מקצוע חופשי, ועוסקים כעצמאים בעריכת דין, ייעוץ הנדסי, ראיית חשבון, רפואה, פסיכולוגיה, ולמעשה בכל משלח יד הכולל מתן שירות ייעוץ וטיפול ללקוחות, חשוב שתדעו שאתם חשופים לסכנת תביעות וכדאי שתרכשו ביטוח אחריות מקצועית. לקוחות ומטופלים עלולים לתבוע אתכם בגין רשלנות, מחדלים וייעוץ בלתי מקצועי, שגרמו הם לנזקים בגוף, בנפש או ברכוש. מצב זה עלול להתרחש גם אם פעלתם בתום לב ומתוך מקצועיות. ביטוח אחריות מקצועית מכסה אתכם מפני תביעות אלו, ומאפשר לכם להמשיך לעסוק במקצוע בלב שקט, וללא דאגות מיותרות.  

מדוע כדאי לרכוש ביטוח אחריות מקצועית בסוכנות מיקא?

בסוכנות מיקא מעניקים לך ביטוח אחריות מקצועית בהתאמה אישית, ומוודאים שתקבל את הפוליסה הטובה ביותר בעלת הכיסוי המקסימלי להגנה מלאה מפני תביעות של לקוחות בגין נזקי גוף, נפש ורכוש. אנו נלווה אותך צעד אחר צעד, החל מעריכת סקר שוק מקיף והתאמת הפוליסה אישית אליך, ועד לייצוגך מול חברות הביטוח במקרה בו עולה צורך לממש את ההגנה והזכויות המגיעות לך.

מהו ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית מגן על בעלי מקצועות חופשיים בתחומים השונים מפני תביעות נזקי גוף , נפש ורכוש מצד לקוחותיהם. בין אם מדובר בעורך דין, מהנדס, רואה חשבון או רופא, קיים סיכון במהלך העבודה לתביעות מצד לקוחות שאינם מרוצים. תביעות עלולות להגיע בתואנה לרשלנות, מחדלים וחוסר מקצועיות או אי עמידה בסטנדרטים הנהוגים במקצוע, שגרמו ל נזקים בגוף בנפש או ברכוש לתובע. ברוב המכריע של המקרים, הנזקים נגרמים למרות שבעל המקצוע נתן שירות מקצועי ובתום לב. למעשה, אפילו עניין פעוט כמו נפילה של לקוח בדרך למשרדך עלולה להניע אותו לתביעה. שירות מקצועי הנו עניין הנתון לפירוש רחב, ולא תמיד ניתן לצפות מראש את הסיבות שעלולות לגרום לאי שביעות רצון אצל הלקוחות ולייצר מניע לתביעה. פוליסת ביטוח אחריות מקצועית מכסה פיצויים כספיים להם עלול המבוטח להידרש, וכן משפה בגין ההוצאות המשפטיות הכרוכות במקרים אלו. ברגע האמת, תשמח לדעת שעומדת מאחוריך סוכנות מקצועית הנאמנה לך, מייצגת אותך מול חברת הביטוח, מקלה ומזרזת את הטיפול בתביעות נגדך, כדי למנוע ממך עוגמת נפש ונזקים כלכליים.

בחירת פוליסה בהתאמה אישית

בכל הנוגע לביטוח אחריות מקצועית, מאחר ולא קיים תקן של המפקח על הביטוח, ישנן אפשרויות שונות ומגוונות וחשוב לבדוק אותן היטב ולהתאימן לצרכים האישיים שלך לפני הרכישה. האם הפוליסה מכסה את פעילותך המקצועית  בארץ או גם בחו"ל? האם עיסוקך אנו בסוכנות מיקא נדאג להשוות עבורך לא רק את המחירים אלא גם את התנאים והאותיות הקטנות בפוליסות השונות המוצעות לך על ידי חברות הביטוח. אל תעמוד מול חברות הביטוח לבדך! תן למומחים שלנו ולניסיוננו המצטבר כבר למעלה מ 20 שנה, לגבות אותך בבחירת הפוליסה המתאימה ביותר  עבורך.

טיפים חשובים לפני רכישת ביטוח אחריות מקצועית

בביטוח אחריות מקצועית חשוב במיוחד להבין היטב את התנאים המוצעים, לאור היותו של ענף ביטוח זה בלתי מוסדר על פי תקן חוקי. להלן מספר טיפים מועילים לפני רכישת הפוליסה:

  • אם אתה עובד גם מחוץ לגבולות הארץ, דאג להרחיב את הכיסוי בפוליסה בהתאם.
  • חשוב לבדוק מהם הסייגים לחבות המבטח שמוגדרים בפוליסה, כמו למשל תביעות בגין נזק שנגרם ללקוחות מרשלנות של עובדי המבוטח, כתוצאה מלשון הרע או בעקבות אובדן מסמכים, ועוד. סייגים אלו ניתנים לביטול בתוספת תשלום.
  •  מומלץ לבדוק את נושא ההשתתפות העצמית בפוליסות השונות, בפרט במצבים של משפט, לרבות במידה ותביעת הלקוח נגדך נדחתה.

שאלות ותשובות נפוצות

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית?

עלות ביטוח האחריות המקצועית משתנה, ומושפעת מסוג המקצוע ומתקרת הכיסוי המבוקש, ועומדת על הטווח שבין 2,000-5,000 ₪ לשנה.

לאלו בעלי מקצוע מומלץ לרכוש ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית חשוב מאוד לעורכי דין, מהנדסים, רואי חשבון, רופאים, פסיכולוגים, מטפלים ברפואה משלימה, קבלני בניין, טכנאים, מכונאים, חשמלאים, ולכל עובד עצמאי שבא במגע ישיר עם לקוחות.

מהי תקופת הביטוח המומלצת?

על מנת לשמור על כיסוי רציף, מומלץ לבחור בפוליסה מהתחדשת באופן אוטומאטי מידי שנה. בעת הפסקת העבודה, עקב יציאה לגמלאות, לדוגמא, קיימות פוליסות המותאמות לכך, על מנת לכסות מקרי תביעה שלקוחות עלולים להגיש בדיעבד.

קבל הצעה לביטוח
 אני מעוניין לקבל עדכונים למייל